Ik wil graag (meer) vrienden
Ik wil graag (meer) vrienden
Het is niet voor iedereen gemakkelijk om nieuwe vriendschappen te sluiten en dat kan allerlei redenen hebben. Je bent bijvoorbeeld in het verleden gepest en vindt het daardoor lastig om mensen te vertrouwen, je hebt weinig zelfvertrouwen, je bent of voelt je ongemakkelijk in sociale situaties of je vindt het gewoonweg moeilijk om op iemand af te stappen.
Zelf aan de slag
Zelf aan de slag
MindTuning YOUTH geeft je tips over hoe je nieuwe vrienden maakt.
Vriendengroep van JIP Terneuzen
Vriendengroep van JIP Terneuzen
Het is niet voor iedereen gemakkelijk om nieuwe vriendschappen te sluiten en dat kan allerlei verschillende redenen hebben. Je bent bijvoorbeeld in het verleden gepest en vindt het daardoor lastig om mensen te vertrouwen, je hebt weinig zelfvertrouwen, je bent of voelt je ongemakkelijk in sociale situaties of je vindt het gewoonweg moeilijk om op iemand af te stappen. JIP Terneuzen en de jongeren die dezelfde uitdaging hadden, helpen jou daar graag bij! Bij ons ben je welkom.
JIP Terneuzen organiseert iedere maand een leuke activiteit voor de jongeren uit de vriendengroep, zoals pizza’s maken, een creatieve workshop of naar de bioscoop. Belangrijk om te weten is dat alle activiteiten vrijblijvend zijn: Kan je niet? Spreekt de activiteit jou niet zo aan of ben je druk met school of werk? Geen probleem! Volgende maand een nieuwe kans! Wil jij je aanmelden? Stuur ons dan een appje of DM via de sociale media onderaan de pagina.
Vriendschap onderhouden
Vriendschap onderhouden
Als je bevriend bent met iemand, is het belangrijk dat je moeite doet om de vriendschap te onderhouden. Wij hebben een aantal tips voor je:
- Maak tijd voor de ander.
- Toon interesse voor elkaar. Stuur bijvoorbeeld een kaartje als hij/zij jarig is of stuur WhatsApp-berichtje op maandag met daarin: “fijne week!”, koop of maak een klein cadeautje, of bel de ander af en toe.
- Onderneem samen leuke activiteiten. Ga naar de bioscoop, suppen, bowlen of naar het terras. Doe dingen die je allebei leuk vindt om te doen.
- Praat met elkaar. Dat kan over luchtige dingen gaan, maar ook moeilijkere dingen.
- Accepteer elkaar hoe je bent.
- Bespreek met de ander wat hij/zij een fijne vriendschap vindt. Hoe vaak je iemand ziet, hoeft overigens niks te zeggen over de band die jullie hebben.
- Wees eerlijk tegen elkaar. Durf het te zeggen als je een keer niet kan afspreken of iets niet leuk vindt.
Meer informatie?
Wil je meer weten over JIP Terneuzen? Wil je graag in contact met een vriendengroep komen? Neem dan contact op met één van onze jongerenwerkers. App, DM of mail ons!
WhatsApp: 06 23 38 93 35
Instagram: @jip_terneuzen
Facebook: @jip.terneuzen
E-mail: jip@aan-z.eu